بازدید استاندار محترم از پروژه خط دوم انتقال آب زابل به زاهدان

به گزارش روابط عمومي آب و فاضلاب سيستان و بلوچستان: جناب آقاي مهندس علي اوسط هاشمي استاندار سيستان و بلوچستان از روند اجرايي پروژه خط دوم انتقال آب از زابل به زاهدان بازديد به عمل آورد.

طي اين بازديد آقاي مهندس ميرادي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گزارش کاملي از وضعيت طرح را بدين شرح ارائه نمود:

 اين خط با طول کلي 192 کيلومتر با 3 مخزن 10000 مترمکعبي، يک مخزن 30000 مترمکعبي و يک مخزن 50000 مترمکعبي، 4 ايستگاه پمپاژ، يک تصفيه خانه، 2 ساختمان کلرزني با يک خط برق 63 کيلو وات به طول 57 کليومتر با همکاري قرار سازندگي خاتم الانبيا (ص) در حال اجراست.

برآورد به هنگام پروژه مبلغ 8500 ميليارد ريال است که تاکنون مبلغ 1800 ميليارد ريال آن تخصيص يافته و مبلغ 6700 ميليارد ريال براي اتمام پروژه مورد نياز مي باشد.

همچنين با پيگيري هاي به عمل آمده کارخانه پوشش حفاظتي سطوح داخلي و خارجي لوله هاي فولادي در محل کارگاه مرکزي پيمانکار (واقع در دو راهي دشتک) نصب و راه اندازيي شده است. اين کارخانه روزانه توان توليد 40 شاخه لوله را دارد که پيش بيني مي گردد ظرف مدت 6 ماه کل نياز لوله خط دوم را مرتفع نمايد.

 با توجه به فعال شدن قرارگاه در چند جبهه کاري از جمله عمليات لوله گذاري، احداث همزمان ابنيه مخازن، حوضچه ها و ايستگاه هاي پمپاژ  سرعت کار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با بکارگيري 300 نفر نيروي انساني به 3 برابر افزايش يافته است.

در پايان اين بازديد استاندار محترم  سيستان و بلوچستان از زحمات شرکت آب و فاضلاب و قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا (ص) تقدير و تشکر و اعلام نمودند مردم شهر زاهدان شايسته خدمتگزاري و استفاده از تمامي امکانات شهر نشيني مي باشند و دولت  تمام سعي خويش را در تحقق اين مهم بکار مي بندد.